Egypt Podnebí a Počasí

Egypt Podnebí a Počasí

Podívejte se na kompletní nabídku volných termínů do Egypta. Jako Zemi zvolte Egypt. Lokalitu ponechejte prázdnou - zobrazí se vám všechny nabídky a vy je tak můžete porovnat.

Pro zobrazení zájezdů zvolte:

Země: Egypt   Lokalita: Nerozhoduje

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Egypt a Podnebí a Počasí

Egypt se řadí k nejteplejším a nejsušším místům na Zemi. Rozkládá se v suchém subtropickém pásmu, což znamená, že většina roku je suchá a horká. Panují tu pouze dvě roční období, a to letní (květen až říjen) a zimní (listopad až duben).

Letní období

V letním období se teploty pohybují v rozmezí od 30 ºC do 50 ºC. V zimním období počítejte s teplotami v rozmezí 20 – 30 ºC. Čím více k jihu budete trávit dovolenou, tím vyšší očekávejte i teploty, v okolí Asuánu dosahují teploty nejvyšších hodnot.

Rozdíl mezi dnem a nocí

Mnozí turisté také zapomínají na rozdíly teplot během dne a noci. Tento rozdíl může činit až 18 ºC, výraznější je samozřejmě v horách, při pobřeží je minimální. Avšak pokud se chystáte na výlet do hor nebo do pouště, kde budete trávit večer či noc, nezapomeňte si přibalit něco teplého.

Přes den se sice můžete opékat ve 40 ºC vedrech, ale v noci naopak můžete zmrzat i při 0 ºC!

Srážek se v Egyptě bát nemusíte. Nejsou příliš časté, prší jen v zimním období na severu Egypta, a to průměrně 7 dní v roce.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2024